تفاوت انواع ادکلن و عطر

تفاوت انواع ادکلن و عطر

تفاوت بین پرفوم ، ادو پرفوم، ادو توالت و ادو کلن ؟

رزرو آسان – تفاوت اساسی این محصولات تنها در میزان غلظت عصاره روغنی سازنده بوهای مختلف است. بدیهی است هر قدر غلظت عصاره روغنی در یک بو بیشتر باشد، ماندگاری اش بیشتر خواهد بود.تفاوت انواع ادکلن و عطر

تفاوت انواع ادکلن و عطر

بهترین و غلیظ ترین عصاره، عطر یا perfume نام دارد با غلظتی بین 40-15% خالصترین و ماندگارترین بوهاست و در عین حال گرانترین نوع عطرها می باشد.

 

و بعد از آن به ترتیب، Eau de Perfume با غلظتی در حدود 15-7% رایج ترین نوع عطر است که ماندگاری مناسبی دارد و به گرانی عطر هم نیست.

 

ادو توالت (Eau de Toilette) در حدود 6-1% غلظت داشته بوی ملایمی دارد که ماندگاری زیادی هم ندارد و برای تمدید بوی آن باید چندین بار در طول روز از آن استفاده شود.

 

و آخر از همه ادوکلن (Eau de Cologne) است که در واقع همان ادو توالت (Eau de Toilette) است، بویی ملایم دارد و ماندگاری اش نیز به همان اندازه است.

 

در After Shave های مخصوص آقایان کمترین مقدار عصاره روغنی بکار می رود به همین دلیل دوام بویش از بقیه کم تر است.

تفاوت انواع ادکلن و عطر

چرا بعضی از افراد نسبت به دیگران خوش بوترند؟

 

افرادی که پوستی چرب دارند بوی عطرشان نسبت به افرادی که پوست خشک دارند، ماندگاری و دوام بیشتری دارد. چون پوست های چرب به طور طبیعی مرطوب است و این رطوبت باعث نگهداری و ماندگاری بوی بیشتر عطر می شود.

 

ماندگاری بیشتر بوی عطرمان؟

ماندگاری بوی عطر بسته به خشک یا چرب بودن پوست، در افراد مختلف متفاوت است. متخصصین تولید محصولات آرایشی و بهداشتی توصیه می کنند که عطر را به پشت گوش ها و گردن خود بزنید و مقدار کمی را هم بر روی پوست بدنتان استفاده کنید. با این کار بوی عطر شما پخش می شود و سریع از بین نمی رود. یک اسپری کوچک روی موها باعث می شود بوی عطر شما در تمام روز باقی بماند. . در صورت امکان در طول روز، استفاده از عطر خود را تجدید نمایید.(تفاوت انواع ادکلن و عطر)

تفاوت انواع ادکلن و عطر