تیم ملی فوتسال ایران برای یازدهمین بار، جام طلایی مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا را بالای سر برد.

رزرو آسان – وحید اکرمیتیم ملی فوتسال ایران در دیدار نهایی چهاردهمین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا که در تاشکند ازبکستان برگزار گردید، توانست با نتیجه 2 بر یک، میزبان رقابتها را مغلوب کند و برای یازدهمین بار در آسیا، جام طلایی رقابتها را بالای سر ببرد.

قبل از شروع رقابتها و پس از دو دوره ناکامی تیم ملی فوتسال ایران در بازیهای آسیایی، بیم و تردیدی جدی، میان فوتسال دوستان ایرانی موج می زد که آیا این دوره از رقابتها خط بطلانی بر ناکامی های دو دوره اخیر خواهد بود؟ آیا تیم ملی فوتسال ایران دوباره در قاره کهن، تاج گذاری خواهد کرد؟ آیا تیمهای ژاپن و تایلند به عنوان حریفان اصلی تیم ملی فوتسال، دوباره در مقابل ایران زانو خواهند زد؟

اما با شروع رقابتها، این تیم ملی فوتسال ایران بود که از بازی اول، برای همه تیم ها خط و نشان کشید. ارائه بازیهای فنی و سطح بالا و پیاده کردن حرکات تکنیکی و تاکتیکی زیبا و ثبت بردهای پرگل در مقابل حریفان آسیایی، موجی از شادی و امید را در دل هواداران به وجود آورد.  تیم ملی فوتسال ایران با سرمربی ای کاملا بومی و کاربلد به نام محمد ناظم الشریعه توانست با قدرت رقیبان را یکی پس از دیگری کنار زند و بالاخره به ناکامی های اخیر در آسیا پایان دهد.

در چهاردهمین دوره از مسابقات فوتسال جام قهرمانی آسیا، تیم ملی فوتسال ایران، توانست حریفان را مقتدرانه و با نتایج پرگل شکست دهد. تیم ایران در 6 دیدار 48 بار توپ را از خط دروازه حریفان عبور داد و در تمام بازیها فقط و فقط 4 گل از حریفان دریافت کرد. کسب این نتایج درخشان را البته نباید به پای ضعف حریفان نوشت. چرا که تیمی مثل ویتنام که بازی را در نیمه نهایی با نتیجه 13-1 به تیم ملی فوتسال ایران واگذار کرده بود در مرحله قبل و در یک چهارم نهایی توانسته بود به تیم فوتسال قدرتمند ژاپن، 6 گل بزند و این تیم را از سر راه بردارد. علاوه بر قهرمانی تیم ایران در این رقابت ها ، علی‌اصغر حسن‌زاده، بازیکن تیم ملی فوتسال کشورمان نیز به عنوان بهترین بازیکن مسابقات شناخته شد. همچنین تیم ایران جام اخلاق این دوره از مسابقات را نیز کسب کرد.

علی‌اصغر حسن‌زاده، بازیکن فوتسال

علی‌اصغر حسن‌زاده، بازیکن تیم ملی فوتسال ایران

اما دلایل و نقاط قوت تیم ملی فوتسال ایران را باید در داخل خود این تیم جستجو کرد. کادر فنی با دانش و بومی در راس کار قرار گرفته است و این کادر مدتهاست که شناخت کافی و وافی از بازیکنان دارد. اینطور نبود که تیم دارای بازیکنان ثابت باشد و این بازیکنان به اقتضای بازی و در دقایق سپری شده از مسابقه، با بازیکنان ذخیره جابه جا شوند. کادر فنی در بازیهای مختلف تیم ملی، از مهره های متفاوت استفاده می کرد و در مقابل هر تیمی بازیکنان مناسب همان سبک را به میدان می فرستاد. ضمن اینکه همبستگی و همدلی بازیکنان و کادر فنی تیم ملی نیز در سطح بالایی قرار داشت. اما دلیل دیگر موفقیت تیم ملی فوتسال ایران را باید برگزاری لیگ داخلی منظم و منسجم و سطح بالای فوتسال دانست که باعث شده بود تا توانایی و قدرت تیم ملی دو چندان شود.

به نظر می رسد که اکنون تیم ملی فوتسال ایران به رشد و بلوغ مناسبی رسیده و به اندازه کافی در آسیا، آقایی کرده است. پر بیراه نیست اگر از این تیم، انتظار درخشش و کسب موفقیت های بیشتر در سطح جهانی را داشته باشیم.

نظر شما!!

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.