بخش : تزئینات عقد و عروسی در رزرو آسان

تالارهای ویژه عروسی , معیارهای انتخاب تالار

تالار عروسی – از مهمترین معیارهای تالار مراسم عروسی و اصلی ترین بخش های یک برنامه ریزی عالی برای جشن عروسی ، انتخاب محل تالار یا باغ برگزاری مراسم است.بهتر است حداقل 180 روز قبل از تاریخ برگزاری عروسی خود نسبت به انتخاب تالار عروسی مبادرت نمایید. برای رسیدن به بهترین تالار یا باغ عروسی ، باید به نکاتی توجه و معیارهای زیادی را در ذهن داشته باشید. در این مقاله برخی از مهمترین معیارها برای انتخاب تالار یا باغ محل برگزاری عروسی را یادآوری می نماییم.

گل مراسم عروسی

تزیینات مراسم عروسی

موقعیت جغرافیایی و دسترسی آسان شهری

تالار محل برگزاری جشن عروسی شما بهتر است از لحاظ موقعیت و دسترسی شهری ، در مکانی مناسب باشد. یقینا مهمترین موضوع در انتخاب تالار عروسی همین باشد. چرا که مهمانان می بایست این مسیر را طی کنند و چنانچه بنا به دلایلی مثل : ترافیک و یا واقع شدن در خارج از شهر ، مشکل باشد باعث کلافه شدن و خستگی مهمانان خواهد شد. از طرفی تلاش کنید تالار یا باغ محل برگزاری عروسی را در نزدیکی آرایشگاه عروس و آتلیه عکاسی خود انتخاب کنید چرا که می بایست این مسیر را طی کنید و چنانچه این مکان ها دور از هم باشند ، دیر در جشن خود حاضر می شوید. هیچ چیز بد تر از این نیست که عروس و داماد موقع شام ویا بعد از آن به جشن وارد شوند.

ظرفیت سالن پذیرایی مجلس عروسی

وسعت تالار یا باغ محل برگزاری جشن عروسی ارتباط مستقیم با تعداد مهمانان شما دارد. اگر تعداد مهمانان شما کم هستند ، سالن بزرگ و وسیع برای برگزاری عروسی شما مناسب نیست چرا که مهمانان شما در آن پراکنده می شوند و عروسی شما خلوت و سرد به نظر می رسد. بنابراین در صورتی که تعداد مهمانان شما کم هستند ، یک سالن کوچکتر را برای پذیرایی در نظر بگیرید. در ضمن درهر صورت ، از مسئول تالار یا باغ سوال کنید که در صورت لزوم آیا صندلی اضافه برای پذیرایی دارند یا خیر؟

ارتفاع سقف سالن پذیرایی

ارتفاع سقف سالن یا تالار پذیرایی باید بلند باشد . سالن های با سقف کوتاه دلگیر بوده و مهمانان احساس خفگی و خستگی می کنند. سقف تالار از نکاتی است که حتما باید در هنگام انتخاب تالار محل برگزاری عروسی ، به آن دقت نمود.

محل پارک اتومبیل ها

پارکینگ یکی از امکاناتی است که باید به آن توجه کنید. تالار پذیرایی یا باغی که جشن عروسی خود را در آن برگزار می کنید حتما باید مجهز به پارکینگ برای اتومبیل ها باشد. قطعا بیشتر مهمانان شما با اتومبیل شخصی خود به عروسی می آیند و علاقه ندارند مدت زیادی را در خیابان های اطراف به دنبال جای پارک بگردند و در نهایت نگران امنیت اتومبیل خود باشند. خصوصا اگر ساکن شهرهای بزرگ و شلوغی مثل تهران هستید حتما به این ویژگی توجه کنید.

روکش و رویه صندلی ها و رومیزی ها

در هنگام انتخاب تالار یا باغ عروسی ، به رنگ و جنس روکش ها و رومیزی ها توجه کنید. در ضمن حتما به مدیر تالار تاکید کنید که برای مهمانی شما ، روکش ها و رومیزی ها می بایست تمیز باشند و حتی الامکان روز قبل شسته شده باشند و روی این موضوع پافشاری کنید تا متوجه حساسیت شما بشوند. در غیر این صورت ممکن است در روز عروسی شما ، برخی از مهمانان شاهد روکش های صندلی و رومیزی هایی باشند که با انواع و اقسام شیرینی ها ، لک شده اند.

میز ویژه شام عروس و داماد

معمولا تالار های پذیرایی ، یک میز جداگانه را برای صرف شام عروس و داماد در نظر می گیرند و آن را با گل و شمع و … تزئین می کنند. برخی از تالارها هزینه این میز را جداگانه محاسبه می کنند و برخی نیز بعنوان هدیه آن را در نظر می گیرند. به طور کلی اگر از نظر هزینه مشکلی نداشته باشید ، ایده خوبی است و می تواند شکلی رمانتیک به مجلس شما بدهد. ضمن اینکه در عکس و فیلم عروسی شما نیز ماندگار خواهد شد.

سرویسهای بهداشتی و رختکن های زنانه

سرویسهای بهداشتی را فراموش نکنید. خصوصا اگر عروسی شما در فصل های سرد سال برگزار می شود حتما بررسی کنید که سرویسهای بهداشتی به اندازه کافی وجود داشته و در عین حال تمیز و بهداشتی باشند. علاوه بر این محل قرارگیری سرویس ها و مسافت آنها تا محل برگزاری جشن هم خیلی مهم است. امکانات دیگری مثل اتاق بازی بچه ها ، رختکن های زنانه و … نیز از نکاتی هستند که باید به آنها توجه کنید.

هزینه های تالار عروسی

برای خودتان بودجه تعیین کنید و به آن پایبند باشید. هزینه های یک تالار عروسی به طور معمول شامل :

” هزینه ورودی ” که یک رقم ثابت بدون در نظر گرفتن تعداد مهمانان است.

” هزینه غذا و پذیرایی ” که معمولا به ازای هر نفر محاسبه می شود و بستگی به تعداد مهمانان ، انواع غذا ، سلف سرویس ، نوشیدنی ، پیش غذا و … دارد.

” هزینه گروه موزیک،دی جی و سرگرمی ” در این مورد عرف این است که حتی در صورت استفاده نکردن از گروه موزیک تالار نیز از شما اخذ خواهد شد.

” هزینه گروه خدمات ” که معمولا درصدی از مجموع هزینه هاست که به کل هزینه ها اضافه می شود.

” هزینه مالیات برارزش افزوده و عوارض ” که طبق قانون پرداخت آن بر عهده شماست.

” هزینه تزئینات ” مثل : بادکنک آرایی ، گل آرایی و … که در صورت عدم تمایل شما ، حذف می شوند.

هزینه برنامه هایی مثل : آتش بازی ، اسب سواری ، کالسکه سواری و … که معمولا انتخابی هستند و در صورت عدم تمایل شما از برنامه حذف می شوند.

معمولا محاسبه هزینه ها به این صورت است که در هنگام عقد قرارداد ، بخشی از هزینه ها را بعنوان بیعانه پرداخت و تاریخ را رزور می کنید. حدود یک هفته قبل از مراسم، دو سوم هزینه ها را پرداخت می کنید و شب عروسی ، وقتی مطمئن شدید که همه چیز مرتب است و مشکلی در ارایه خدمات نیست ، تسویه حساب نهایی را انجام می دهید.

تست کیفیت غذا و پذیرایی

رایج است که بعد از انتخاب تالار و باغ محل عروسی ، قبل از عقد قرارداد ، کیفیت غذا و پذیرایی توسط مشتری تست می شود. معمولا مشتری یک شب به صورت سرزده به تالار یا باغ رفته و بعد از ملاقات با مدیر تالار تقاضای تست غذا و مشاهده نوع سرویس دهی را می کند. امکان مشاهده نحوه سرویس دهی مهمانداران ، برخورد آنها با مهمانان ، نوع لباس آنها ، کیفیت ظروف پذیرایی و … از نزدیک ، به شما کمک خواهد کرد که تصمیم نهایی خود را راحت تر بگیرید.

سرکشی و بررسی نهایی

حتما روز قبل از برگزاری مراسم عروسی ، به تالار یا باغ عروسی خود سری بزنید تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز مرتب است. تمیزی روکش های صندلی و رومیزی ها ، تعداد صندلی ها ، نور پردازی ، تزئینات و خلاصه همه چیز را بررسی نمایید. این سرکشی و حساسیت ، به مدیریت تالار ثابت می کند که شما به همه چیز حساس هستید و در جهت جلب رضایت شما تلاش ویژه خواهد کرد.