تمدید قرارداد برانکو با پرسپولیس در هاله ای از ابهام قرار گرفته است و به نظر می رسد برانکو در پایان فصل با این تیم و هوادارانش خداحافظی خواهد کرد.

رزرو آسانوحید اکرمی : موضوع تمدید قرارداد برانکو با پرسپولیس ، یکی از مهمترین دغدغه هایی است که این روزها آرامش را از خانواده بزرگ این تیم سلب نموده است. برای هواداران تیفوسی سرخ ها که پس از سال ها شاهد روند رو به رشد و کسب موفقیت در تیم خود هستند، احتمال عدم عقد قرارداد برانکو با پرسپولیس آنقدر مهم هست که ذهن آنها را به طور کلی به خود مشغول کند.

از مواردی که  در لیگ فوتبال ایران همه ساله مشاهده می شود، حضور مربیان و بازیکنان دیگر کشورها در آن است. یکی از گزینه های روی میز مدیران تیمهای ایرانی، استخدام و استفاده از مربیان و یا بازیکنان خارجی است. این مدیران، به امید اینکه بتوانند تیم خود را تقویت نمایند و لشگری قدرتمند را آماده نبرد فوتبالی لیگ کنند، دست به دامان خارجی ها می شوند و قراردادهایی بعضا کلان نیز با آنها منعقد می کنند. اما در بیشتر موارد، در هدف خود ناکام شده و تیرشان به سنگ می خورد. حباب گزینه های خارجی آنها، تنها پس از گذشت چند هفته می ترکد و متوجه می شوند که مواردی بهتر و ارزانتر از داخل وجود داشتند، که بتوانند عصای دست تیم شوند.

اما گاهی اوقات که البته کمتر هم رخ می دهد، استخدام گزینه های خارجی، انتخابی بسیار خوب و موثر برای تیم می شوند و باعث ارتقا و رشد تیم خود و بالطبع لیگ برتر می گردند. برانکو ایوانکوویچ از آن دسته از خارجی هاست.

پرسپولیس سالیان سال بود که حال و روز خوبی نداشت. این تیم مدتهاست که نه تنها از دستیابی به عنوان قهرمانی در لیگ برتر بازمانده، بلکه حتی نتوانسته خود را جزء مدعیان کسب این عنوان قرار دهد. هواداران این تیم چندان به یاد نمی آورند که در هفته های پایانی لیگ، پرسپولیس در کورس رقابت با دیگر تیمهای مدعی باشد و برای کسب مقام قهرمانی بجنگد. اما پرسپولیس امسال با سرمربی گری برانکو همه را امیدوار کرده است. پس از عقد قرارداد برانکو با پرسپولیس، بازیکنانی به مراتب جوان تر و ارزان تر به نسبت بازیکنان دوره های قبلی روانه این تیم شدند.

قرارداد برانکو با پرسپولیس

قرارداد برانکو با پرسپولیس

بعد از شروع لیگ و گذشت چند هفته از آن، پرسپولیس حتی طعم قرارگرفتن در قعر جدول را هم چشید. هماهنگی بازیکنان جوان با هم و جا افتادن آنها در تیم با ریشه و پر هوادار پرسپولیس مدتی زمان نیاز داشت. پس از سپری شدن هفته های ابتدایی لیگ و روشن شدن موتور قرمزهای پایتخت، روند رو به رشد و کسب پیروزی ها و موفقیت های پی درپی و جمع آوری امتیازات زیاد، باعث شد که اکنون پرسپولیس برانکو، به یکی از مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی تبدیل شود. اما در این روزهای خوش، اخباری ناخوشایند گرد پرسپولیس می چرخد. گویا آرامش و راحتی برای هوداران سرخ، حرام است. قرارداد برانکو با پرسپولیس آخر فصل به اتمام می رسد و هنوز مدیران این تیم به جمع بندی نهایی برای تمدید آن نرسیده اند. معلوم نیست چرا مدیرانی که در ابتدای فصل با انتخابی صحیح و شایسته و اضافه کردن آقای پروفسور به تیم، هواداران را دوباره با تیم آشتی دادند، برای تمدید قرارداد برانکو با پرسپولیس وقت کشی می کنند. بدتر از همه آنکه این روزها اخباری مبنی بر پیشنهاد یک میلیون دلاری تیمی مصری به نام المصری، به بیرون درز پیدا کرده که نشان دهنده آن است که برانکو ایوانکوویچ مشتریان پر و پاقرصی هم دارد. آیا مدیر عامل و هیئت مدیره پرسپولیس نمی دانند که لیگ ایران زیر ذره بین کشورهای عربی به خصوص کشورهای حاشیه خلیج همیشه فارس است؟

با نگاهی کوتاه به گذشته لیگ به روشنی خواهیم دید که بازیکنان یا مربیان خارجی ای که در لیگ ایران درخشیده اند به سرعت جذب تیم های متمول و پولدار عربی شده اند. لیست بازیکنان ایرانی که در این سالها به لیگهای عربی ییلاق قشلاق کرده اند بسیار زیاد است. پژمان منتظری، علی کریمی، محمدرضا خلعتبری، آندرانیک تیموریان، فرهاد مجیدی، مجتبی جباری، جواد نکونام و …. به کنار . حتی اشکان دژاگه و رضا قوچان نژاد هم با درخشش در تیم ملی ایران، با پیشنهادهای چرب و وسوسه انگیز این تیم ها، عطای درخشش در لیگ های معتبر اروپایی را به لقایش بخشیده اند و مشغول سرمایه اندوزی گشته اند. این ماجرا اما منحصر به ایرانی ها نیست. چندین مربی و بازیکن خارجی هم وجود داشته اند که با درخشش در فوتبال ایران در تیررس پیشنهادهای اغواگونه عربها قرار گرفته اند. لوکا بوناچیچ، زلاتکو کرانچار به عنوان مربی و یحیی توره و ادر لوسیانو ادینیو و … به عنوان بازیکن پس از درخشش و کسب مقام قهرمانی یا آقای گلی از لیگ ایران به سمت لیگ های کشورهای حاشیه خلیج فارس کوچ کرده اند. آیا برانکو ایوانکوویچ با آنها متفاوت است؟ آیا او هوادار یا عاشق پرسپولیس است که در مقام انتخاب، از دستور عقلش سرپیچی نماید و عاشقانه تصمیم گیری کند؟ آیا او از پول و ثروت بدش می آید؟

به نظر می رسد در حالی که قرارداد برانکو با پرسپولیس در حال اتمام است و رقیبان ثروتمند در کمین او نشسته اند، نباید به ادامه حضور برانکو در فصل یا فصول بعد در این تیم خوشبین بود. مگر اینکه در همین روزها، مدیران پرسپولیس از خواب غفلت خارج شوند و هر چه سریعتر قرارداد برانکو با پرسپولیس را تمدید نمایند. کسی چه می داند که پرفسور ایوانکوویچ برای آینده حرفه ای خود چه خواب هایی دیده است.

نظر شما!!

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.