موفقیت های اخیر پرسپولیس را می توان به خط میانی این تیم مربوط دانست. خطی که در آن محسن مسلمان، کمال کامیابی نیا و فرشاد احمدزاده مهره های اصلی اش را تشکیل می دهند.

رزرو آسان – وحید اکرمی : روند رو به رشد و موفقیت های اخیر پرسپولیس، برای هواداران پرشور این تیم به طور حتم بسیار خوشایند و لذت بخش است، و در صورت حفظ این رویه هواداران می توانند به آینده این تیم چه در لیگ برتر و چه در جام باشگاههای آسیا امیدوار باشند، اما دلیل اصلی موفقیت های اخیر پرسپولیس را می توان به خط میانی این تیم مربوط دانست. خطی که در آن محسن مسلمان، کمال کامیابی نیا و فرشاد احمدزاده مهره های اصلی اش را تشکیل می دهند و در این هفته ها و با درخشش خود، خط میانی پرسپولیس را به نقطه قوت این تیم تبدیل کرده اند. بازی مناسب، هماهنگ و همگون این سه بازیکن باعث شده است که حرکت تیمی سرخها، بهتر و روانتر صورت گیرد و موقعیت های گل زنی زیادی روی دروازه حریفان خلق شود، بی دلیل نیست که اکنون مهدی طارمی در صدر جدول گلزنان لیگ برتر قرار دارد. هافبکهای قدرتمند پرسپولیس، این روزها به خوبی عصای دست برانکو و هواداران پر تعداد ارتش سرخ شده اند و می توان آنها را بانیان اصلی روند رو به رشد و موفقیت های اخیر پرسپولیس دانست. مسلمان ، کامیابی نیا و احمدزاده اکنون یکی از قدرتمندترین خطوط میانی را در میان تیمهای لیگ برتری تشکیل داده اند.

نقش برانکو ایوانکوویچ نیز در موفقیت های اخیر پرسپولیس بسیار حایز اهمیت و پررنگ است. برانکو پس از عقد قرارداد با پرسپولیس نفراتی مثل ماریچ، احمدزاده، رضاییان، انصاری، کامیابی نیا، حیدریه و … را به خدمت گرفت و در این میان حتی به ارتباط با  دلالان هم متهم شد. تیم او در هفته های آغازین لیگ حتی طعم انتهای جدول را چشید، اما برانکو به خریدها و قابلیتهایشان ایمان داشت و می دانست که چگونه باید از آنها در پازل تاکتیکی و فنی خود ، بهره گیرد. اکنون این بازیکنان و به خصوص احمدزاده، کامیابی نیا، رضاییان و انصاری به بازیکنان کلیدی و تاثیر گذار پرسپولیس تبدیل شده اند و خلا و نبود آنها در تیم حسابی به چشم می آید.

موفقیت های اخیر پرسپولیس

دلیل اصلی موفقیت های اخیر پرسپولیس

اما نکته ی منفی ای که در بازیهای پرسپولیس به وضوح مشاهده می شود و روی اعصاب تماشاچیان این تیم است، اینست که بازیکنان هجومی، پس از به ثمر رسیدن اولین گل پرسپولیس، کمی مغرور شده و هر کدام سعی می کنند، گلهای بعدی را خودشان به ثمر برسانند تا نام آنها نیز در لیست گلزنان ثبت شود. این رویه باعث می شود که توپهای زیادی در مقابل دروازه حریفان به هدر رود و در بازیهای حساس و در مقابل تیمهای قدر، برد مسلم و مقتدرانه با یک تساوی و یا حتی باخت تعویض شود.همان چیزی که در بازی با تیمهای اصفهانی سپاهان و ذوب آهن حسابی به چشم آمد و خللی در موفقیت های اخیر پرسپولیس بوجود آورد.

تا آخر لیگ، یازده هفته دیگر باقیست. باید دید که آیا پرسپولیسیها می توانند بازیهای روان و موفق خود را تا پایان لیگ ادامه دهند؟

نظر شما!!

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.