راه های انتخاب آتلیه فیلم و عکس مناسب

بهترین آتلیه فیلم و عکس عروسی – عکس و فیلم به عنوان بهترین یادگاری و خاطره انگیز ترین لحظات زندگی شما شاید مهمترین بخش یک عروسی باشد. که بعد از پایان مراسم عروسی برای شما باقی می‌ماند پس باید با توجه زیاد به این امر در انتخاب بهترین عکاس و بهترین آتلیه فیلم و عکس کوشا باشید و از بین صدها عکاس و آتلیه موجود در بازار بهترین را برگزینید.

پیشرفت های حاصله این دوران باعث ایجاد سلایق و علایق متفاوت در عصر حاضر شده نسل امروزعکسهایی متفاوت از آنچه در زمان عروسی پدر و مادرشان مرسوم بوده را خواهانند ، عکس‌هایی طبیعی و ناگهانی و به دور از ژست‌ها و فیگورهای مصنوعی و بدون روح. پس حتما به دنبال عکاس و آتلیه فیلم و عکسی باشید که خود را با خواسته های و سلایق به روز جامعه تطبیق داده است ، نمونه کارهای قبلی آتلیه را حتما ببینید.

نور پردازی

نور پردازی در آتلیه فیلم و عکس

انتخاب آتلیه فیلم و عکس بر اساس نوع نور پردازی عکاسان

نورپردازی:

با تحقیقی کوچک در خواهید یافت که نورپردازی خوب مهمترین علت خوب و یا بد شدن یک آلبوم عکس است. وقتی که به آلبوم نمونه کارهای آتلیه فیلم و عکس نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که بازی با نور به روش‌های مختلفی انجام شده است. بعضی از عکاسان عکس های روشن و روح‌داری می گیرند در حالیکه برخی دیگر از نور در جهت ایجاد حالت های احساسی بهره می برند.

وقتی که نمونه کارهای عکاسان و آتلیه‌ ها را بررسی می نمایید به نوع  نورپردازی در عکس‌‌ها توجه کنید. آیا تاریک و احساسی هستند؟ روشن و رمانتیک هستند؟ هر عکاسی روش خاص خود را دارد. بعضی ها ( نور طبیعی عکاسی)  را ترجیح می‌دهند بدین معنا که آن‌ها به جای استفاده از نور فلاش دوربین یا سایر تجهیزات تولید نور، از  نور طبیعی موجود در فضا استفاده می نمایند. هر موقعیت مکانی و نوری برای هر عکاس متفاوت است و عکاسی از مراسم عروسی در فضای باز با نور خورشید، عکاسی با توانایی کاملا متفاوتی نسبت به عکاسی در فضای تاریک را می‌طلبد.

در نمونه کار آتلیه های فیلم و عکس به  شدت نورپردازی دقت نمایید. یکی از نکاتی که یک عکاس عروسی باید به آن دقت کند توجه به لباس سفید عروس است تنظیم شدت نور‌دهی باید به گونه ای باشد که جزئیات لباس عروس اعم از بافت پارچه و لباس در شدت نوردهی حفظ شده و سفید و محو نگردد.

ترکیب بندی در عکاسی

ترکیب ‌بندی در عکاسی :

نکته‌ بعدی که باید در آلبوم عکس‌های نمونه کار عکاسان باید دقت کنید ترکیب‌ بندی عکس‌ها می‌باشد. ترکیب‌بندی به این معنی است که عکاس به چه روشی جایگاه و قرارگیری اجزای درون کادر دوربین را تنظیم و عکسبرداری می کند. واز چه روشی برای داستان سازی در جریان عکسها بهره می برد.

از خودتان سوال کنید آیا تمامی عکس‌ها از یک زاویه تکراری و پرسپکتیو گرفته شده است؟ عکاس چگونه به اجزای کادر نگاه کرده؟ آیا عکاس با پویایی و کنجکاوی زوایای مختلفی را ثبت نموده ؟ آتلیه های فیلم و عکس با توجه به این مسائل در صدد جذب عکاسان حرفه ای که تجربه و تخصص کافی در جهت ارائه بهترین کار را دارند.

استودیو مونتاژ عکاسی

استودیو مونتاژ عکاسی

لوازم استودیویی و تجهیزات :

اگر به دنبال تهیه فیلم و عکسی حرفه ای هستید بررسی کنید چه تجهیزات و مدل دوربینهایی برای مجلس شما  استفاده می شود، به دلیل اینکه تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری وسایلی تخصصی هستند شما به دیدن نمونه فیلم ها و عکس های خوب بسنده نمایید.

نویسنده : م.ع.رضایی

دیدگاه ها بسته شده اند.