باشگاه های سوارکاری مشهد ،تاکنون قهرمانان متعددی را در سطح ملی، به جامعه ورزشی معرفی کرده اند. استان خراسان رضوی از دیرباز، یکی از قطب های رشته ورزشی سوارکاری بوده است.

رزرو آسان : از زمانی که آریائیها با اسبان وحشی ای که در مناطق خوش آب و هوای آسیای مرکزی و اروپا به صورت رها و آزاد می زیسته اند، آشنا شدند پای اسبها به زندگی ایرانیان باز شد و از آنروز تاکنون، این حیوانات نجیب بودند که توانستند نقش مهم و پررنگی را در جامعه ایرانی بازی کنند. اما امروزه و بدلیل پیشرفت علم و تکنولوژی، از اسبها، بیشتر در ورزش و مسابقات ورزشی استفاده می شود. استان خراسان رضوی و در راس آن شهر مقدس مشهد یکی از مهمترین قطب های سوارکاری در ایران است. سوارکاران متعددی توانسته اند پس از درخشش در باشگاه های سوارکاری مشهد ، در سطوح مختلف کشوری نیز افتخار آفرینی کنند. در تمام رده های سنی از جمله نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان و در هر در دو قسمت آقایان و بانوان، رتبه ای نبوده است که توسط سوارکاران مشهدی فتح نشده باشد. آقای محمد صادق کنویسی در قسمت آقایان و خانم هاله نیکویی در قسمت بانوان شاید پرافتخارترین سوارکاران استان باشند که نه تنها در مسابقات داخل کشور، بلکه در سطوح ملی و در رقابت با سوارکاران دیگر کشورها، بسیار خوش درخشیده اند.

 

پرافتخارترین سوارکار مشهد

محمد صادق کنویسی

 

بانوی سوارکار مشهدی

هاله نیکویی

امروزه نیز جوانان مشهدی میل و اشتیاق زیادی برای سوارکاری و شرکت در مسابقات پرش و کورس دارند. مراجعه این جوانان به باشگاه های سوارکاری مشهد و آشنایی با اسب و فنون سوارکاری در این باشگاهها، دلیل اصلی پشتوانه سازی آینده این رشته در استان است و می توان امید داشت روند معرفی سوارکاران زبده و توانمند این استان به کشور ادامه داشته باشد.

در حال حاضر تعداد باشگاه های سوارکاری مشهد خیلی زیاد نیست و از معروفترین آنها می توان به باشگاه های سوارکاری ارشاد، فردوسی ، کاشانی، کاظمیان، ملی و پویا  اشاره کرد. فعالیت اصلی باشگاه های سوارکاری مشهد بر مبنای نگهداری و تربیت اسب و نیز آموزش و فراگیری رشته با نشاط سوارکاری به علاقه مندان است. از دیگر فعالیت های باشگاه های سوارکاری مشهد برگزاری مسابقات کورس و پرش با اسب است که در میان استقبال پرشور دوست داران این رشته ورزشی، با هیجان و حساسیت خاصی برگزار می شود.  کشش و جذابیت این رشته ورزشی مفرح و البته پر خرج آنقدر زیاد هست که هر ساله شاهد آن باشیم که جوانان بسیاری، به سمت باشگاه های سوارکاری مشهد روانه شوند. لازمه موفقیت این جوانان، داشتن یک برنامه ریزی قوی و منسجم و البته وجود سرمایه گذاران توانا و عاشق است.

با وجود پیشکسوتان دلسوز و صنایع پویا در استان و تجمیع آنها با هم، یقینا دست یابی سوارکاران استان به بالاترین سکوهای کشوری و حتی ملی دور از دسترس نخواهد بود.

نظر شما!!

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.