احساس پشیمانی نکردن در بعد ازدواج

رزرو آسان-لطفاً با ما همراه باشید و همین حالا دست به کار بشوید‎ برای اینکه به یک ازدواج خوب و موفق دست پیدا کنید و احساس پشیمانی نکردن در بعد ازدواج را داشته باشید

و  سعی کنید گذشته خود را فراموش کنید و از نو شروع کنید مطلب زیر را با حوصله بخوانید:)

هرنفسی ک ما میکشیم ب این منست ک زندگی هنوز هم با ملایمات و ناملایماتش ادامه دارد پس این دست ماست ک شکست بخوریم یا با امید ب خدا ادامه بدهیم…

شاید شما هم کسانی را در دور و اطرافتان دیده باشید که با اینکه سالیانی از ازدواجشان می گذرد

و صاحب فرزند هم هستند، اما هنوز هم وقتی پای درد دلشان می نشینی، از حسرتی کهنه حرف می زنند. حسرتی که نه فقط روان خودشان را آزار می دهد، بلکه رابطه شان با همسر و حتی فرزندان را هم تحت تأثیری منفی قرار می دهد.

ما باید عاقل ازدواج کنیم ن  احساسمان تصمیم بگیریم چون بعد از ازدواج منطقی,عشقو علاقه خود ب خود ب وجود می آید

اکثر مردان در شب خواستگاری آرمانی صحبت میکنند پس ما نباید فقط ب حرف آنها اکتفا کنیم بلکه تحقیق کنیم ببینیم اهل محل و دوستانش کیستند و چه نظری راجع ب او و شخصیتش دارند تا هیچوقت از ازدواجمان پشیمان نشویم…

همین دو سه ماه پیش بود که از یکی از خانم های فامیل که فرزندان دانشجو و بزرگتر هم دارد شنیدم که لابلای حرف هایش گفت: «اگر زنِ فلان خواستگارم شده بودم الان وضعم بهتر از این بود». این جمله را به خصوص کسانی مثل شما که در آستانهازدواج هستید و به سبک و سیاق امروزی، سبک- سنگین های مدرن تری را در مورد ازدواجتان به خرج می دهید بیشتر می شنوید. فکر می کنید چرا خانمی که بیست و اندی سال از ازدواجش می گذرد، هنوز با حسرت گذشته زندگی می کند؟

فایلی که باز ماند

فرض کنید که رایانه شما به ویروسی گرفتار شده است که نمی گذارد یکی از فایل های اطلاعاتی تان بسته بشود. در این موقعیت، وقتی که رایانه تان را روشن می کنید اولین چیزی که می بینید چیست؟ وقتی که می خواهید آن را خاموش کنید چطور؟ بله، درست است، همان فایلی که بسته نمی شود. ذهن شما هم همینطور است.

 

اگر به دلایلی مثل ناآگاهی، کم توجهی به خود، بازی های احساس، وسواس و هزار و یک علت دیگر، فایل یکی از اتفاقات زندگی تان به خصوص در مورد مسائل ارتباطی مهمی مثل ازدواج، به موقع در ذهن شما بسته نشود و باز بماند، تا وقتی که هستید و نفس می کشید شما را رها نخواهد کرد. یعنی همان اتفاقی که برای خانم فامیل ما افتاد.

 

آیا این فایل، فقط خود شما را درگیر خواهد کرد؟

یک نظریه روانشناسی می گوید که خانواده مثل یک سیستم است. یعنی اگر تغییری چه در جهت مثبت و چه در جهت منفی برای یکی از اعضای خانواده به وجود بیاید، روی بقیه اثر می گذارد. حالا حسابش را بکنید که اگر زن یا شوهر (که احتمالاً مادر و پدرهم هستند) به دلیل یک فایل باز از دوران قبل از ازدواج، حال و احوال مساعدی نداشته باشند، تکلیف حال خانواده چه خواهد شد؟ چه کسی پاسخگو است؟و چه کسی میتواند این مشکل را حل کند به جز خود طرف؟؟

احساس پشیمانی نکردن در بعد ازدواج

یک دیدگاه برای “چگونه بعد از ازدواج احساس پشیمانی نکنیم؟”

  1. ممنون زیبا بود

نظر شما!!

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.