آنچه زنان باید از مغز مردها بدانند

رزرو آسان-آنچه زنان باید از مغز مردها بدانند-مغز مردها در طول عمرشان تغییرات زیادی می کند. اینجا در مورد باورهای نادرست متداول صحبت می کنیم. آن وقت خواهید فهمید که مردها تا چه اندازه در برابر تنهایی آسیب پذیر هستند و چرا تا این اندازه روی پیدا کردن راه حل متمرکزند.

تستوسترون که بیشتر با خشونت و دشمنی مرتبط دانسته می شود، هورمون جنسی هم هست. و این میل در مردان شش برابر زنان است. محققان دریافته اند که تستوسترون بخش کنترل ضربه در مغز را  دچار اخلال می کند. با اینکه هنوز نیاز به تحقیقات بیشتر است ولی همین توضیح می دهد که مردها تا زمانی که زنی جول چشم شان است به او فکر می کنن و وقتی از دیدشان خارج می شود، از ذهن شان هم بیرون می رود.

تمرکز بر راه حل

با اینکه خیلی از تحقیقات نشان می دهد که زن ها بسیار دلسوزتر از مردها هستند ولی این کاملا صحت ندارد. سیستم دلسوزی و همدردی در مغز مردها وقتی کسی استرس دارند یا دچار مشکل شده است، واکنش می دهد. ولی بخش «حل کردن مشکل» در ذهن شان خیلی زود غلبه می کند. این باعث می شود که به جای نشستن با آن فرد و همدردی کردن با او، برایش به دنبال یک راه حل باشند.

آسیب پذیری در برابر تنهایی

با اینکه تنهایی می تواند برای سلامتی و مغز همه ایجاد مشکل کند، مردان در سنین بالاتر آسیب پذیرتر هستند. مردها برای مشکلات شان کمتر از زن ها کمک می گیرند که این موجب تنهاتر شدن آنها می شود و این مدارهای اجتماعی مغز آن ها را دچار مشکل می کند. زندگی کردن با زن ها برای آنها بسیار مفید است. مردانی که در روابط بادوام هستند، سالم تر بوده، بیشتر عمر کرده و سطح هورمون هایشان نشان می دهد که میزان اضطراب کمتری دارند.

آنچه زنان باید از مغز مردها بدانند

آنچه زنان باید از مغز مردها بدانند

تحقیقی که در سال 2009 انجام گرفت نشان داده است که موش های نری که با موش های ماده زندگی می کنند نسبت به موش های نری که تنها زندگی می کنند، برای مدت طولانی تری بارور می مانند.

احساسی تر

با اینکه معمولا زنان جنسیت احساسی تر قلمداد می شوند ،ولی نوزادان پسر معمولا واکنش های احساسی بیشتری نسبت به نوزادان دختر داده و احساسات شان را بیشتر ابراز می کنند. مردان بزرگسال هم واکنش های احساسی قوی تری دارند ولی قبل از اینکهاز این احساسات آگاهی داشته باشند. وقتی این احساسات به خودآگاه آنها می رسد، سعی می کنند روی آن سرپوش گذاشته و نشانش ندهند.

پسرها در جوانی یاد می گیرند که احساسات شان را پنهان کنند، چون اگر آنها را نشان دهند، به نظر فرهنگ و جامعه مردانه نیست. ولی سرپوش گذاشتن بر روی احساسات هم واکنش «جنگ و گریز» را در آنها فعال می کند. واکنش قوی مرد و سرکوب متعاقب آن او را برای برخورد با یک تهدید آماده می کند. منبع:آکراین

آنچه زنان باید از مغز مردها بدانند

نظر شما!!

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.